Çiftlikler:

Ettat Et, biri Bursa'da biri Balıkesir'de olmak üzere besilik ve kasaplık hayvanları barındırdığı 2 ayrı çiftlik işletmektedir.

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde yer alan çiftlikte toplam 42 bin m2'lik alanda büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştirmekteyiz. Çiftlik, özellikle kurban dönemlerinde canlı hayvan pazarı olarak da halkın hizmetine sunulmaktadır. Balıkesir'in Susurluk ilçesinde bulunan çiftliğimiz ise 56 bin m2'lik alanda büyükbaş ve küçükbaş hayvan barındırma kapasitesine sahiptir.

Ettat Et, her iki çiftlikte de hayvan hakları ve refahına en üst düzeyde hassasiyet gösteren bir anlayışla hareket etmektedir.

Kesimhane :

2010 yılında 1.sınıf kombina ruhsatıyla faaliyete geçirilen kesimhane, tarafından toplam ……m2 kapalı alan üzerinde, tek vardiyada 250 büyükbaş/gün, 1000 küçükbaş/gün kesim kapasitesine ve toplam ……m2'lik …adet soğutma deposuna sahiptir. Çağdaş ile kurulmuş olan kesimhanede pazar hariç her gün kesim yapılmaktadır.

 

Üretim Tesisi :

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde kurulu olan üretim tesisi, et parçalama ve vakumlama bölümü, modifiye atmosfer paketleme bölümü, soğuk muhafaza depoları, derin dondurma deposu, mal kabul-sevkiyat alanları, ambalaj ve yardımcı madde depoları, personel sosyal birimleri ve idari ofislerden oluşmaktadır.

Kesimhane ile entegre şekilde 2010 yılından beri faaliyette olan tesisin fiziksel altyapısı gereksinimler doğrultusunda sürekli yenilenmekte ve teknolojik açıdan geliştirilmektedir.

Üretim tesisi, günlük 50 ton et parçalama ve paketleme kapasitesine sahiptir.

 

Copyright 2012 © - ETTAT KALEM İZİ